Γιορτή του καλοκαιριού 2014

Την Παρασκευή 27 Ιουνίου στις 9 το βράδυ γιορτάσαμε το καλοκαίρι. Μαζί μας πλήθος κόσμου από τα χωριά μας ,οι συμπαραστάτες μας.

Χαρήκαμε με ένα θεατρικό, ένα αστείο καζαμία, τραγουδήσαμε όλοι μαζί και παρουσιάσαμε τα προγράμματα που ολοκληρώσαμε φέτος στο σχολείο μας.

Η βραδιά έκλεισε με την απονομή των ελέγχων επίδοσης και με την βράβευση των αριστούχων μαθητών. Η βράβευση είχε και ένα μικρό χρηματικό βραβείο από τους κυρίους Γιώργο και Στέλιο Καλφαγιάννη, του οποίους ευχαριστούμε θερμά.

Αποχαιρετίσαμε και ευχηθήκαμε να είμαστε γεροί να τα ξαναπούμε το Σεπτέμβριο.

Μετά ο σύλλογος γονέων μας κέρασε ένα ουζάκι.

Φέτος όπως και κάθε χρόνο αισθάνομαστε τη θλίψη του αποχωρισμού των μαθητών μας της Γ τάξης που ανοίγουν φτερά για τα Λύκεια της Καλλονής ...και πιο μακριά.

Αρμπι, Βαλαντούλα, Γιώργο, Στρατούλα, Ιγνάτη, Νίκο, Νικολέτα, Ντόρι, Ουρανία. Να είστε πάντα καλά και να σας βλέπουμε.

Χρήστος Ν. Συναχείρης

Attachments: